Що потрібно знати, купуючи iPhone в інтернеті

Купувати техніку онлайн зручно – можна швидко порівняти ціни в різних магазинах, знайти більш доступні гаджети, почитати відгуки користувачів. В Україні немає Apple Store, тому купити iPhone в онлайні можна лише з рук чи в інтернет-магазині. Розповідаємо, як підготуватися до придбання дорогого смартфона.

Відновлені гаджети

У невеликих інтернет-магазинах ціна пристрою може бути на 20-30% нижчою за середню по ринку. На подібних сайтах часто немає відгуків, але приємна вартість підкуповує користувачів.
Проблема в тому, що такі магазини у вигляді нових продають відновлені смартфони. Тільки відновлення відбувається в кустарних умовах, а не в сервісному центрі Apple. Неофіційне відновлення в основному відбувається без перевірки якості та з використанням не рідних комплектуючих. Перед покупкою перевірте унікальний IMEI-номер iPhone через офіційний сайт Apple. По IMEI ви дізнаєтеся, чи активували гаджет вперше або це повторна активація. Якщо активація повторна, на сайті з’явиться інформація про комплектуючі, що використовуються.

Перевірка автентичності

У неперевіреному магазині під виглядом нових оригінальних смартфонів можуть продаватися репліки, а іноді й уживані девайси. Перше, що потрібно враховувати, – ціна iPhone.
На офіційному сайті Apple зазначено, що стартова ціна iPhone 12 – 799 дол. США. Це близько 22 тис. грн. Якщо в інтернет-магазині гаджет коштуватиме 18 тис. грн, висока ймовірність того, що перед вами підробка. Перевірити смартфон можна за серійним номером. Потрібно знову зайти на офіційний сайт Apple і в розділі “Підтримка” знайти пункт “Перевірте право на сервісне обслуговування свого продукту”. За серійним номером система видасть необхідні дані. Це стосується б/в гаджетів – якщо перед вами не новий смартфон, термін безкоштовного сервісного обслуговування буде неповним або минув. До речі, дивитися потрібно і на асортимент каталогу. Наприклад, iPhone 7 купертинівська команда вже прибрала з продажу та знайти модель у наявності складно. На замовлення деякі ритейлери продають гаджет, але якщо на сайті пристрій в наявності, швидше за все це б/в або репліка.

Купівля «сірого» смартфона

Ще один фактор, що дозволяє інтернет-магазинам знизити вартість смартфонів Apple – нелегальне ввезення в країну. На відміну від техніки, що пройшла необхідну сертифікацію та ввезена в країну для офіційного продажу, «сірі» товари не отримують фірмової гарантії. Пристрої ввозять в Україну без сплати податків, митних зборів та оминаючи принципи виробника.
На “сірі” канали збуту часто потрапляють:

  • тестові зразки смартфонів із урізаним функціоналом;
  • девайси після ремонту, що пройшли «домашнє» відновлення замість заводського;
  • моделі, призначені для продажу на інших ринках та залочені під конкретних операторів.

Легальність продукції можна перевірити за статусом магазину. Офіційні продавці набувають статусу Apple Authorized Reseller. Такі магазини продають нові смартфони з подвійною офіційною гарантією – від магазину та виробника.
Відрізнити легальний телефон Епл можна і зовні. На коробці будуть написи українською та російською мовами, вказано імпортера та розміщено значок Євразійської відповідності (EAC).

Перевірка інтернет-магазину

Не потрапити в халепу допоможе перевірка магазину, в якому ви збираєтеся купувати девайс. Рекомендуємо співпрацювати з мережевими продавцями, представленими та вже відомими по всій Україні.
Якщо ви потрапили на сайт вперше, вас залучила вартість, відгуки на сторінках і при цьому він виглядає безпечним, додатково перевірте його через спеціальний сервіс. Наприклад, на Whois Lookup за доменом можна дізнатися дату створення сайту, до якого числа проплачено доменне ім’я і т.д. Якщо сайту кілька місяців, краще пошукати інші варіанти. Звертайте увагу на наявність SSL-сертифіката. Це криптографічний протокол, що забезпечує безпечний зв’язок із ресурсом. Шахраї рідко морочаться з покупкою SSL. На наявність сертифіката вказує іконка замку поруч із адресним рядком.